Widal.plOgólne99-letni weteran II wojny światowej zebrał astronomiczną kwotę dla szpitali

99-letni weteran II wojny światowej zebrał astronomiczną kwotę dla szpitali

99-letni weteran II wojny światowej postanowił z okazji swoich zbliżających się 100. urodzin, przejść sto razy wokół swojego ogrodu. Nie było w tym nic wielkiego, gdyby nie fakt, że bohater przy okazji rozpoczął zbiórkę na rzecz szpitali walczących z koronawirusem. Kwota jaką zebrał do tej pory wprawia w zdumienie.

Dziarski 99-latek z promiennym uśmiechem postawił kilka ostatnich kroków swojego 2530-metrowego spaceru w swoim domu w wiosce Marston Moretaine w Bedfordshire. Udało mu się dokończyć swoje wyzwanie.

99-letni weteran zaskarbił sobie sympatię całego świata

O inicjatywie Toma Moore’a zdążył usłyszeć cały świat. 99-letni weteran walczył w II wojnie światowej, a teraz postanowił walczyć z szalejącą pandemią koronawirusa. Jego zbiórka osiągnęła do tej pory astronomiczną kwotę 12 milionów funtów (ok. 60 milionów złotych). Otrzymał porywające powitanie na ostatnim etapie swojej wędrówki, łącznie na całą kwotę zrzucili się ludzie z 53 krajów.

Zanim kapitan Moore rozpoczął dzisiaj ostatni etap swojego wyzwania w porannym słońcu, wsparli go żołnierze z pułku Yorkshire, którzy przybyli go wspierać. Wojskowi oddali mu hołd salutując.

Po osiągnięciu osiągnięcia emocjonalny kapitan Moore powiedział:

Nigdy nie śniłem, że będę uczestniczył w takiej inicjatywie. Mam się świetnie czując, że powodem mojej zbiórki jest pomoc szpitalom.

Po czym dodał, że wszyscy muszą być silni w tych ciężkich czasach.

Myślę, że wszyscy musicie pamiętać, że ostatecznie to przeżyjemy, wszystko będzie dobrze, ale może to zająć trochę czasu. Wszyscy ludzie, którzy mają teraz trudności muszą wiedzieć, słońce znów zaświeci, a chmury odejdą.

Piosenkę na cześć 99-latka napisał znany brytyjski aktor musicalowy Michael Ball, który przyznał, że ciężko stworzyć dzieło w połowie oddające bohaterstwo kapitana Moore’a.

Czy bohaterski 99-letni weteran dostanie tytuł szlachecki?

Ludzie, którym zaimponował swoimi dokonaniu kapitan Thomas Moore zaproponowali, żeby Brytyjczyk został uhonorowany tytułem szlacheckim. Tę nobilitację nadaje tylko królowa Wielkiej Brytanii. Niewielu obywateli tego kraju może się poszczycić tytułem “sir”. Gdy telewizja BBC zapytała o taką inicjatywę, 99-latek rozpłakał się.

Byłoby cudownie mieć taki zaszczyt, ale nie oczekuję czegoś takiego. Myślę, że byłoby absolutnie niesamowite, gdybym otrzymał tytuł szlachecki, aby zostać Sir Thomasem Moore’em. Nigdy wcześniej nie myślałem o takich rzeczach.

99-letni Thomas Moore obchodzi swoje setne urodziny już 30 kwietnia. Życzymy mu kolejnych 100 lat życia!