Widal.plSpołeczeństwo3-latka prawie spadła z balkonu. Gdzie byli rodzice?

3-latka prawie spadła z balkonu. Gdzie byli rodzice?

3-latka zostawiona przez rodziców bez opieki przeszła przez balustradę balkonu na drugim piętrze. Szybka reakcja kobiety i policjantów zapobiegła tragedii do jakiej mogło dojść tej nocy na jednym z biłgorajskich osiedli.

Płaczące i wzywające pomocy dziecko uratował dzielnicowy, który wszedł po rynnie na balkon. Pijani rodzice dziewczynki trafili do policyjnego aresztu.

3-latka zwisała z balkonu

3-latka była w śmiertelnym zagrożeniu. Minionej nocy około godziny 1:30 dyżurny biłgorajskiej komendy otrzymał informację, że na balustradzie balkonu znajdującego się na drugim piętrze jednego z bloków mieszkalnych w Biłgoraju po zewnętrznej stronie stoi małe dziecko, które płacze i wzywa pomocy. Natychmiast na miejsce został skierowany patrol policji. Jako pierwsi na miejscu byli aspirant sztabowy Marek Popowicz, dzielnicowy z Posterunku Policji w Tarnogrodzie i starszy posterunkowy Sylwester Gałka.

Aspirant sztabowy Marek Popowicz bez chwili wahania wszedł po rynnie na balkon, złapał wystraszoną i zapłakaną dziewczynkę i wraz z dzieckiem wszedł do środka. W mieszkaniu zamkniętym od zewnątrz nie było nikogo. W środku policjanci zauważyli ślady spożywania alkoholu. Na miejsce została wezwana Straż Pożarna, której funkcjonariusze wyważyli drzwi do mieszkania, po to by umożliwić służbom medycznym wejście do środka i udzielenie pomocy dziecku.

Rodzice dziewczynki byli kompletnie pijani

Po około 30 minutach na miejscu pojawili się pijani rodzice dziewczynki, którzy zostawili ją bez opieki. Jak się okazało 22-letnia matka miała w organizmie ponad 1,5 promila, natomiast 36-letni ojciec 1,5 promila alkoholu w organizmie. Obydwoje zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszą zarzuty.

3-latkę przetransportowali do szpitala. Na szczęście nie odniosła obrażeń. Teraz sprawą zajmie się Sąd Rodzinny. Za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia rodzicom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także:

Zginął polski himalaista! Wspinał się na górę w Karakorum?

Zginął polski himalaista, który wspinał się na górę Dih Sar w paśmie górskim Karakorum na granicy Pakistanu, Indii i Chin. O tragedii poinformował w mediach społecznościowych profil Polski Himalaizm Zimowy 20-16-2020 im. Artura Hajzera.

Nowy podatek… od deszczu. Zapłacą go właściciele domów i mieszkań. Ile będzie wynosić?

Nowy podatek od deszczu. To pomysł rządu na walkę z suszą. Obecne lato było bardzo obfite pod względem deszczu dlatego też obywatele obawiają się wysokości tego podatku.

Donald Trump w szpitalu! Koronawirus spowodował problemy z oddychaniem?

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump w szpitalu! Najważniejszy człowiek w USA kilka dni temu zaraził się koronawirusem. Teraz najprawdopodobniej daje się on mu we znaki.