Widal.plPolityka2400 złotych emerytury! Kto otrzyma wyrównanie finansowe od rządu?

2400 złotych emerytury! Kto otrzyma wyrównanie finansowe od rządu?

2400 złotych brutto emerytury, tyle będzie wynosiło świadczenie emerytalne dla wybranej grupy społecznej. Kto może liczyć na tego typu wyrównanie finansowe?

Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed potwierdził, że rząd chce wprowadzić przepisy wyrównujące emeryturę do wspominanej wyżej kwoty.

2400 złotych emerytury! Kto otrzyma wyrównanie finansowe od rządu?

Na taką emeryturę będzie mógł liczyć każdy, kto ma status działacza opozycji komunistycznej lub osoby represjonowanej z powodów politycznych.

Dzisiaj rada ministrów przyjęła projekt ustawy, która zapowiada wyrównanie świadczenia emerytalnego lub rentownego niższego niż 2400 do tej właśnie kwoty. Każda osoba, która była represjonowana z powodów politycznych w czasach PRL będzie mogła liczyć na wyższe świadczenie emerytalne!

Sprawa nie jest błaha, bowiem w Polsce żyje około 12 tysięcy osób, które mają potwierdzony status działacza opozycji antykomunistycznej. Teraz pozostaje jedynie przegłosowanie ustawy wprowadzającej wyrównanie tego świadczenia.

Koszt wyrównania emerytury osobom represjonowanym przez PRL ma wynieść około 60 milionów złotych.

Co także na WIDAL.PL?

Polak uratował troje dzieci na holenderskim kąpielisku. Sam jednak zginął. Jak doszło do tragedii?

Polak uratował troje dzieci na holenderskim kąpielisku w Julianadorp. Kąpielisko nie było strzeżone. Młody mężczyzna niestety sam zginął podczas akcji ratowniczej.

Andrzej Duda miał wypadek nad polskim morzem! Co się wydarzyło?

Andrzej Duda miał wypadek nad polskim morzem. Prezydent tak jak wielu obywateli zdecydował się spędzić swój urlop w kraju. Jednak niespodziewanie podczas spędzania swojego wolnego czasu nad Bałtykiem doszło do wypadku.

Bałtyk- plaga sinic! Zamknięte kilkanaście kąpielisk?

Bałtyk- plaga sinic! Urlop nad polskim morzem nie należy do najłatwiejszych. W tym roku także nie jest inaczej. Z powodu panującej pandemii wielu polaków zdecydowało się spędzić wakacje właśnie nad Bałtykiem.

Była żona Kurskiego pierwszy raz odpowiada na oskarżenia o pedofilię wobec jej syna. Co powiedziała?

Była żona Kurskiego do tej pory nie komentowała oskarżeń wobec ich syna. Monika Kurska postanowiła jednak przerwać milczenie i wyjawić jak wszystko wyglądało z jej perspektywy. Krytycznie wypowiedziała się o dziewczynie, która oskarżyła Zdzisława Kurskiego.