Widal.plSpołeczeństwo2-letnie dziecko zamknięte w pralce. Zaskakujący wyrok sądu w sprawie

2-letnie dziecko zamknięte w pralce. Zaskakujący wyrok sądu w sprawie

2-letnie dziecko zamknięte w pralce. Sprawcami byli dwaj mężczyźni, który mieli opiekować się chłopcem. W ramach żartu zamknęli dziecko w pralce. Gdy Kacperek zanosił się od płaczu, oni byli zachwyceni swoim pomysłem.

Zachwyt mężczyzn był do tego stopnia duży, że postanowili nagrać chłopca, którego wcześniej zamknęli w urządzeniu.Zapadł wyrok w sprawie dwóch nieodpowiedzialnych mężczyzn. Jednak sąd okazał się dla nich zaskakująco łaskawy.

2-letnie dziecko zamknięte w pralce

2-letnie dziecko zamknięte w pralce. Do zdarzenia doszło w 2018. Historia Kacperka poruszyła cały kraj. Do sieci trafiło nagranie, na którym widać, jak mężczyzna wkłada przestraszonego chłopca do bębna pralki, a następnie zamyka drzwiczki.

Dziecko jest wystraszone i bardzo płacze. W czasie gdy dziecko jest zamknięte w pralce, w tle słychać śmiechy dwóch mężczyzn, którzy są zachwyceni swoim pomysłem. Głos zza kadru, żartuje, że jest to „dziecko w pralce 2”.

2- latek spędził zamknięty w pralce 9 sekund. Mimo, że nagranie zniknęło z sieci, Internauci zdążyli pobrać filmik i szybko na niego zareagować. Sprawa trafiła na policję.

Matka poszła do pracy a dziecko zamknięte w pralce

Służby powiadomione o całym zdarzeniu w bardzo krótkim czasie ustaliły dokładny adres zamieszkania chłopca. Gdy funkcjonariusze udali się na miejsce, zastali w mieszkaniu 21-letnią matkę i 2-letniego synka.

Jak mówił Rafał Jeżak z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.

Zabrali oboje do szpitala na badania. Według lekarzy dziecko nie miało żadnych obrażeń ciała

W trakcie śledztwa okazało się , że w chwili powstania nagrania matka dziecka była w pracy. 2-latek był wtedy pod opieką jej 22-letniego konkubenta a także jego 19-letniego kolegi.

Co więcej oprócz zamknięcia dziecka pralce mężczyźni wpadli na jeszcze kilka innych pomysłów. Między innymi zrobili chłopcu “sesję zdjęciową” podczas której, dziecko miało w ustach papierosa. Zarówno film jak i zdjęcie zadowoleni z siebie mężczyźni przesłali koledze, który potem opublikował je w internecie.

Jednak najbardziej zaskakujące w tej sprawie jest zachowanie matki chłopca. Partnerka Tomasza K. broniła swojego konkubenta, co można zobaczyć m.in. w odcinku „Uwagi” TVN, poświęconemu tej sprawie. oburzający jest także fakt, że według relacji znajomego Tomasza K. i Adama B. mężczyźni pili przy dziecku alkohol i krzyczeli na chłopca.

Wypić no to każdemu się zdarzy, ale on nie pił dużo – skwitowała matka Kacperka.

Wyrok Sądu jest zaskakująco łaskawy

W styczniu 2019 roku prokuratura oskarżyła Tomasz K. (konkubenta matki chłopca) i Adama B. o znęcanie się fizyczne i psychiczne ze szczególnym okrucieństwem nad niespełna dwuletnim chłopcem. Jak stwierdzili śledczy mężczyźni narazili chłopca na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężki uszczerbek na zdrowiu.

W listopadzie zeszłego roku Sąd Rejonowy w Radomiu wydał wyrok w sprawie. Konkubent matki 2- letniego Kacperka został skazany jedynie na 1,5 roku więzienia, a jego kolega Adam B. na rok. Wyrok nie był wtedy prawomocny. Obrońcy mężczyzn jak i prokuratura złożyli apelację.

Z informacji przekazanych przez PAP, Sąd Okręgowy w Radomiu rozpatrzył apelację. Najbardziej oburzający jest fakt, że sąd obnizył mężczyznom wyroki. 24-latek został skazany na rok więzienia zamiast 1,5 roku, a 20-letni Adam B. usłyszał wyrok 8 miesięcy więzienia zamiast roku.

Co ciekawe są przyznał, że zachowanie mężczyzn było naganne i zasługuje na potępienie jednak nie doszło do znęcania się mężczyzn nad dzieckiem. Nie zaistniała również sytuacja narażania dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.Zdaniem sądu zachowanie mężczyzn sprowadziło się tylko do pozbawienia dziecka wolności wbrew jego woli i doprowadziło do uniemożliwienia chłopcu swobodnego poruszania się. Ten wyrok jest juz prawomocny.

Zobacz także na Widal.pl

Godziny dla seniorów pozostaną z nami na dłużej. Rząd nie planuje ich zlikwidować

Godziny dla seniorów pozostaną z nami na dłużej. Polscy seniorzy już od dłuższego czasu maja do swojej dyspozycji czas na robienie zakupów między godzina 10 a 12 codziennie. Mają pierwszeństwo i wyłączność na zakupy między innymi w sklepach spożywczych, aptekach, drogeriach czy na poczcie.

Szpital w Poznaniu okrzyknięty mianem umieralni? Pacjenci bez opieki zostają na oddziałach w nocy. Co jeszcze kryją szpitalne mury?

Szpital w Poznaniu okrzyknięty mianem umieralni. W poniedziałek wyemitowany został program TVN “Uwaga!”. Poruszony został w nim temat sytuacji panującej w Szpitalu Miejskim im. Józefa Strusia w Poznaniu.

Ksiądz Influencer porównał kobiety do brudnej szklanki! W Internecie zawrzało

Ksiądz Influencer porównał kobiety do brudnej szklanki! Nagranie, które ksiądz zamieścił na swoim TikToku oburzyło Internautów. Duchowny w swojej wypowiedzi stwierdził, że kobiety, które uprawiają seks przed ślubem są jak brudne szklanki. Po kilku dniach nagranie zniknęło z profilu księdza. W Internecie jednak nic nie ginie na zawsze.