Widal.plSpołeczeństwoSzok! 10-letnia dziewczynka w ciąży z członkiem rodziny

Szok! 10-letnia dziewczynka w ciąży z członkiem rodziny

10-letnia dziewczynka w ciąży. Jak się okazało dziewczynka przez wiele lat była gwałcona przez własnego wujka. Mężczyzna został już zatrzymany.

Dziewczynka poddała się zabiegowi aborcji. Mimo, że organizacje „pro-life” próbowały udaremnić wykonanie procedury musiało do niej dojść.

10-letnia dziewczynka w ciąży

10-letnia dziewczynka w ciąży. Do tragedii z udziałem dziecka dochodziło w brazylijskim Sao Mateus. Dziewczynka po raz pierwszy padła ofiarą gwałtu już w wieku 6 lat. Dziecko bało się powiedzieć o swoich przeżyciach rodzicom. Cała sytuacja trwała bardzo długo. W momencie gdy dziewczynka poczuła silne bóle brzucha wszystko wyszło na jaw. Matka 10- latki zabrała ją na badanie, którego wyniki zszokowały zarówno lekarza, rodziców jak i dziewczynkę. Badania wykazały, że dziecko jest w ciąży.

Ciąża to dopiero początek

Ciąża dziewczynki szybko rozeszła się po kraju. Rodzice oraz sama 10-latka podjęli decyzje o aborcji. W Brazylii prawo jest w zasadzie identyczne jak w Polsce. Dlatego też do zabiegu mogło dojść ponieważ ciąża jest efektem gwałtu. Jednakże ta decyzje nie spotkała się z aprobatą ze strony organizacji „pro-life”, głównie związanymi z kościołem Katolickim.

To jednak nie wszystko. Szczególnie trudna była sytuacja, w której do Internetu wyciekły dane dziewczynki. Również jedna z popularniejszych brazylijskich aktywistek społeczno-politycznych Sara Giromini, przekazała fałszywa informacje jakoby dziewczynka została zmuszona do aborcji wbrew sobie. W związku z tym żaden szpital oraz żaden lekarz nie chciał podjąć się wykonania zabiegu. Wynikało to ze strachu przed organizacjami anty-aborcyjnymi i Kościołem. Mimo to, lekarze ze szpitala w Recife oddalonego o aż 1500 km zgodzili się przeprowadzić zabieg u 10-latki.


Ogrom ludzi forsowało drzwi szpitala

Nie wiadomo skąd ale do sieci wyciekły informacje odnośnie terminu i miejsca przeprowadzenia zabiegu. Przed klinika zebrało się mnóstwo ludzi, którzy byli przeciwni zabiegowi i którzy chcieli udaremnić wejście do szpitala. Nie powinno być zaskoczeniem, że brazylijski Kościół potępił to wydarzenie.

Na chwilę obecną największe problemy ma Sara Giromini. Kobieta poniesie konsekwencje w związku z wypuszczeniem do mediów fałszywych informacji. To właśnie przez nią dziewczynka przeszła przez kolejne piekło. Społeczeństwo oraz sąd piętnowało dziewczynkę. Jednakże działaczka nie obawia się konsekwencji ponieważ jak się okazało jest w bardzo przyjacielskich stosunkach z prezydentem kraju, Jairem Bolsonaro. To właśnie z jego partią polityczną jest od wielu lat powiązana.

Zobacz także na Widal.pl

Kolejne podwyżki wynagrodzeń. Tym razem w Kancelarii Prezydenta. Ile będą wynosić?

Kolejne podwyżki wynagrodzeń. Rządzący nie tracą czasu i najwyraźniej mają gest, ponieważ już od jakiegoś czasu słyszymy o co raz to nowych podwyżkach.

Dariusz Joński przerwał konferencję Szumowskiego: “Gdzie są pieniądze?”

Dariusz Joński to poseł Koalicji Obywatelskiej, który dawniej był rzecznikiem SLD. Niespodziewanie pojawił się na konferencji prasowej Łukasza Szumowskiego, który wczoraj poinformował o swojej dymisji.

Jan Błachowicz powalczy o pas mistrza świata UFC! Wielkie wyróżnienie dla Polaka

Jan Błachowicz (26-8) zawalczy o pas wagi półciężkiej na gali UFC 253, która odbędzie się już 26 września. Przeciwnikiem Polaka będzie Dominick Reyes (12-1).